Wybór sofy do salonu, czyli poważne wyzwanie

Znalezienie kanapy do pokoju dziennego to zadanie, któremu poświęca się sporo czasu i uwagi. W tym wnętrzu jest ona meblem najważniejszym. To dzięki sofie można wypoczywać. Powinna mieć przyjemny kolor, czyli taki, który odbiera się pozytywnie. Jeśli nie zapomni się też o względach praktycznych, na pewno znajdzie się najlepszą.

Kwestie praktyczne ważne przy wyborze kanapy

Jedna z najważniejszych kwestii to wybór między sofą rozkładaną a taką, która nie ma takiej opcji. Gdy salon jest zarazem sypialnią, to decyzja jest oczywista. Gdy jest jedynie pokojem dziennym, to trzeba zastanowić się, kto i w jakiej sytuacji będzie z sofy korzystać. By móc przenocować kogoś np. z rodziny, lepszy jest mebel rozkładany. Jeśli nie ma takich planów, to można wybrać i kanapę nierozkładaną.

Inna kwestia praktyczna to obecność pojemnika na pościel. Jeśli sofa się rozkłada, to może on być potrzebny. Po bokach tego mebla mogą znajdować się półki. To może być przydatne, jeśli kanapa jest długa. Jej wielkość ustala się, biorąc pod uwagę inne meble wypoczynkowe. W salonie jest pewna ograniczona ilość miejsca i trzeba ją zagospodarować. Można to zrobić na różne sposoby. Dobrze jest też przemyśleć, czy wybrać typowe sofy https://mrdecor.pl/kategoria/sofy/ dwu albo trzyosobowe. Inna opcja to wybór narożnika.

Jaki kolor ma mieć nowa sofa?

Najchętniej wybierane meble wypoczynkowe to te w neutralnych kolorach. Właśnie ze względu na to, że to poważny wybór, że na długie lata, szuka się czegoś uniwersalnego. Nie należy jednak pochopnie rezygnować z wyrazistości. Są np. kanapy w wyrazistych kolorach, ale takich, które uważa się za odprężające i spokojne. Takie są meble zielone i niebieskie. Można uznać takie sofy za bezpieczny wybór, podobnie jak te w kolorach uniwersalnych. A co jeśli podoba się różowa albo żółta kanapa? Delikatny róż i kolor żółty są teraz modne. Z czasem może się to zmienić. Niekoniecznie jest to powód, by z upatrzonej kanapy rezygnować, tym bardziej że wygląd każdego mebla da się jakoś odmienić.

Kanapa musi pasować do wystroju i się podobać. Można wybrać taką w kolorze uważanym za ponadczasowy, ale odważny wybór to także dobry pomysł. Ważne są też względy praktyczne.

Be the first to comment on "Wybór sofy do salonu, czyli poważne wyzwanie"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*